Projekt „Podziel się swoją pasją” po raz drugi na KLEKSIE

era_cw_mOd 2002 roku, przed Bożym Narodzeniem, Polska Telefonia Cyfrowa organizuje Świąteczną Aukcję Charytatywną. Całe przedsięwzięcie rozpoczęła realizacja projektów w ramach konkursu dla wolontariuszy „Podziel się swoją pasją”. Zespoły pracowników PTC, dzięki dotacji otrzymanej z firmy, realizowały autorskie warsztaty edukacyjno – artystyczne z dziećmi i młodzieżą, w tym także z podopiecznymi naszej organizacji.
W ramach projektu o nazwie „Odnajdź swoje światło”, którego liderem była Monika Sidor, zostały zrealizowane, m.in. zajęcia plastyczne, fotograficzne, psychoedukacyjne, taneczne, spotkania z lokalnymi ludźmi mającymi własne pasje, wieczór karaoke oraz wyjazd do kina 3D.
W ramach zajęć fotograficznych odbył się m.in. wyjazd do stajni „Celebant”, gdzie dzieci miały możliwość zrobić ciekawe zdjęcia (na ogłoszony w ramach projektu konkurs), pojeździć konno, a także porozmawiać z panią weterynarz i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat koni. Ogłoszenie wyników konkursu połączone z rozdaniem nagród i wyróżnień odbyło się podczas, zorganizowanej w MOK Chodaków, wystawy fotografii
Zajęcia psychoedukacyjne i taneczne zawierały elementy wzmacniające poczucie własnej wartości i świadomość ciała. Są to zajęcia, które na dobre zadomowiły się już na świetlicy i odbywają się regularnie.
W zorganizowanym wieczorze karaoke, wzięło udział wiele osób, zarówno bezpośrednio zaangażowanych w projekt, jak i przyjaciół Świetlicy. Dzieci przygotowały dla wszystkich poczęstunek oraz dużo wesołych, integrujących zabaw.
Zajęcia plastyczne obejmowały kontynuację zajęć Vedic Art, a także zapoznanie z nowymi: techniką decoupage oraz malowaniem na szkle. Właśnie w ramach tych zajęć podopieczni przygotowywali zdobione ręcznie lampki, które będą wystawione na aukcji w PTC, a uzyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na wartościowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Każda wylicytowana przez pracowników złotówka zostanie przez firmę podwojona, a z funduszy tych skorzysta także nasza organizacja.
Powodzenie programu to wynik pasji ludzi, wiedzy i doświadczenia jego realizatorów oraz samej konstrukcji projektu, która płynnie łączy działania firmy, jej pracowników i organizacji pozarządowych. Wszystko musi być zgrane w czasie, każdy jest ważnym elementem tego przedsięwzięcia.
Korzystając z okazji, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym wolontariuszom: Monice Sidor, Piotrowi Koryczanowi,, Justynie Błach, Jadwidze Flis oraz Oldze Kuleszy za ich trud, uśmiech, zaangażowanie i entuzjazm.Dziękujemy równiez włascicielom stajni Celebant za bezpłatne udostępnienie miejsca na jazdy konne oraz na warsztaty fotograficzne.
<Kilka zdjęć z projektu
[nggallery id=37]
Koordynatorem projektu odpowiedzialnym za współprace z organizacjami pozarządowymi jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: