„Żyjmy bez lęku”

NOWY PROGRAM W „PRZYSTANI”

Od 30 maja do końca października tego roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Przystań” realizuje w Świetlicy „KLEKS” program „Żyjmy bez lęku” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Program obejmuje zajęcia edukacyjno-socjoterapeutyczne, choreoterapeutyczne, informatyczne z bezpieczeństwa w sieci i budowy strony internetowej, aerobic, a także warsztaty malarskie i z techniki decoupagu.
Obecny rok 2012 został ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka – lekarza, psychologa, wychowawcy, założyciela Domu Sierot, człowieka, który kochał dzieci i umarł z nimi w obozie zagłady w Treblince. W tym roku przypada 70 rocznica śmierci tego wielkiego człowieka, który wykonywał wiele zawodów, a wszystkie one były związane z dziećmi. Janusz Korczak wszystkie dzieci, które uczył i wychowywał uważał za własne. W trosce o ich rozwój i sytuację życiową rozpoczął walkę o prawa dla dzieci. Żądał dla nich równouprawnienia, poważnego traktowania ich problemów i przeżyć, domagał się uznania dziecka za pełnowartościowego człowieka.
Z potrzeby przybliżenia naszym podopiecznym tego wspaniałego człowieka w ramach projektu przygotowywane jest przedstawienie, oparte na twórczości Janusza Korczaka, pt. „Jak kochać dziecko”, a także ogłoszone są dwa konkursy: „Moja znajomość Janusza Korczaka”- tworzenie artykułu oraz konkurs plastyczny – kolaż „Janusz Korczak – Jak kochać dziecko”.
Wydarzeniem wieńczącym projekt będzie wystawa prac naszych podopiecznych z warsztatów malarskich i zajęć decoupagu w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Chopina 101 oraz publiczna prezentacja przedstawienia w świetlicy „KLEKS”.
Projekt współfinansowany z Samorządu Województwa Mazowieckiego
mazowsze

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s